RSO kanabis ulje (Rick Simpson Oil) by MR Smoke A Lot

Izrada RSO ulja i nije tako komplicirana. Može se raditi od ženskih cvjetova ili (kao u mom primjeru) od kvalitetnog trima.

Što nam treba za izradu RSO ulja?

1. Osigurajte prostor koji prozračan. Najbolje je na otvorenom, samo treba pazit na noseve susjeda

2. Treba vam dobro kuhalo za rižu. Što kvalitetnije to bolje. Ja več 4 godine koristim ovo

3. Treba vam otapalo. Možete koristit Izopropilni akohol, etanol, benzin za čiščenje. Ja koristim Izopropilni alkohol. Etanol sam koristil nekoliko puta, od njega mi je tekučina koju dobijem bude zelenija a ulje gorče. Očito izvlači i puno klorofila

4. Treba vam i nekoliko posuda za namaknje i cjeđenje. Broj posuda ovisi o količini materijala

5. Treba vam i ljevak. I Kvačice

6. Trebaju vam staklenke u koje čete filtrirat tekučinu. Ja koristim staklenke od meda

7. Trebaju vam i filteri za kavu veličina 4

8. I naravno treba vam ono najbitnije, materijal
    U ovome su 4 straina. Girl Scout Cookies, Girl Scout Crack, W.W i Blue Ice Og. Ima 50ak gr trima.

9. Gaze i kuhača

Još če vam treba neke šprice za spremanje ulja kad se iskuha. I jedna šprica sa ml vode

Postupak

Materijal prvo razmrvite da nebude grančica( one bi vam podrapale gazu kad se cjedi). Stavite u posudu i natopite alkoholom ( na 50 gr sam potrosil oko 1.5l alkohola, moglo je proč i sa litrom al želim da se dobro namoči.)

Mješajte do 3 minute. Preko nemojte da opet ne izvuče previše klorofila. Ja osobno namačem materijal 2 min i sasvim solidno izvuče sve što mi treba.

Nakon namakanja, na redu je cjeđenje preko gaze, kad cjedite pazite da istisnete svu tekučinu iz materijala

Nakon sto smo sve dobro namočili i ocjedili dobili smo mutnu tekučinu zlatne boje

Tu tekučinu sad treba procjedit kroz filtere za kavu. Ja to radim ovako
Filtere mjenjam kad jednom nasipam i kad se to skoro sve profiltrira. Tako mi ide malo brže jer je to dugotrajan poso.
Evo dobili smo kristalno čistu tekučinu punu otopljenih trihoma. Boja bi trebala bit otprilike ovakva

I konačno kreče samo kuhanje. UPOZORAVAM vas da kuhate isključivo u dobro prozračnoj prostoriji ili vani
Ulijete tekučinu u kuhalo i stavite kuhalo za rizu na kuhanje

Alkohol dosta brzo kreče s vrenjem, vec iza 60°C
Pazite da oko kuhala ne bude stvari jer alkoholne pare brzo padanu i namoče sve okolo

U prostoriji ne morate boravit kad taj alkohol isparava,
Pred sam kraj kad nestane tekučine kuhalo prebacuje na opciju grijanja pa se nemorate bojati da ce vam se prekuhat ili zagorit.
Kad ulje izgleda otprilike ovako:

Vrijeme je za stavit 3-4 kapi vode, kako bi baš sav alkohol ispario. U tom momentu stavite kuhalo na kuhanje kako bi se culo pucketanje tih kapljica vode. Drzitena kuhanju otprilike 2 min ili duže ako je potrebno.
Ulje mora izgledati ovako, glatko i bez mjehurića:

Kad je kuhanje završilo ulje fino pokupite u śpricu i koristite oprezno.

Ulje koje je napravljeno od večinom indica strainova, je za spavanje. Od sative se ulje baš i ne pravi jer izaziva nesanice i ubrzan rad srca. Barem je tako u mom slučaju. Ali volim pomješat indicu i sativu, i strainove bogate CBD-om. Ja osobno ulje koristim protiv bolova i da ljepse spavam. Zato ponekad sadim i CBD strainove
Ulje možete koristit , oralno, u hrani, pusit u rizli,u Vape-u, i u čepičima. Ali za to če bit drugih tema.
Svako pitanje i sugestija je dobrodošla :heart_eyes: :v:t5:

10 Likes

:ok_hand::muscle::green_heart:Bravo @Mr.smokeallot

2 Likes

Tnx bro​:smiley:
Sinoč zapalio to ulje :exploding_head: zaspal sam u po pljuge :exploding_head: i jutros
sam zaspo na posao :joy: još nikad mi se to nije desilo. Posebno da bi prije spavanja ostavio pljugu :rofl:

5 Likes

vidi odbljesak, list trave na ulju​:green_heart:

2 Likes

Super vodič kako napraviti ulje @Mr.smokeallot
A i slika govori više od tisuću riječi :vutra: :vutra: :vutra:

4 Likes

Tnx @Flo. A mora bit kvaliteta :grin: super je maskica na mobu daje fini odbljesak :partying_face:

2 Likes