Mosquitnet Technology

Pozdrav ekipo

Odlučio sam isprobati novu tehniku.

Groveri obično koriste mreze za scrog, ja ču koristit mrežu za komarce😎

Ovu tehniku Pronašao sam kod jednog Californijskog growera. Ta tehnika se koristi umjesto cropanja vrhova.

Mreza se postavlja kad kreče strech, dakle nakon flipa. Mreza se miče kad se počnu formirati cvjetići. Grower od kog sam kopirao ovu tehniku, radi sa klonovima, neke biljke je drzao deset dana pod mrežom, a neke je držao i do 15 dana, ovisi kolko brzo krenu cvjetati. Nakon micanja mreže svi vrhovi su u istoj ravnini.

ovo par slika od growera od kojeg kopiram ovu tehniku

Tehniku sam predstavio, ajmo sad na moje ljepotice koje su dale doprinos da isprobam ovu tehniku

STRAINOVI: Alaskan Purple- Seedsman

Strawberry Banana Grape- Seedsman

Black Sugar- Seedsman

Candida CD1- Medical Mrijuana Genethic

ZEMLJA: Plagron Grow mix- Odmah da napomenem da sam pogriješio sa zemljom, nisam zadovoljan tom

zemljom, prošli grow sam koristio Guanokalong i bio sam prezadovaljan.

GNOJIVA: Advence Nutrients- Iguana Juice Organic Grow, Iguana Juice Organic Bloom, Tarantula, Sesizyme,

Big Bud, Overdrive

TEGLE: Gronest fabric pot trebali su biti 15l a u njih stane 22-23l

BOX: Home Lab 120x120x200

RASVJETA: HPS 600w DualSpectrum

VENTICACIJA: Blauberg 150, Box Fan 45w

TEHNIKA UZGOJA: Toping, Mosquitonet Tech

Prvi dan: 06,02. SBG i Alaskan su izasli iz zemlje

08.02 izasla je Candida, (a mozda sam je zamjenio sa Black Sugar) a sad ih jos ne mogu raspoznat.

o tome ću još kasnije

OD NJENOG IZLASKA NEMAM SLIKE, nezz di se zagubila😉

Na taj dan sam stavio jos jednog Black Sugar jer ovaj nije izlazio,

10.02. izašao je ovaj drugi Black Sugar, Prvome ni traga, isel sam malo raskopat, sjemba je pustila klicu

od 2mm i tako je ostala, nutra u sjemnki sve trulo bilo.

Alaskan Purple se nesto bunio s rastom u početku, pa sam za svaki slucaJ stavil jos jednog na klijanje

14.02. izaso je i zamjenski Alaskan

16.02. Presađivanje za SBG, odličan napredak, zadovoljan sam korjenom.

17.02 Presadio sam pvog Alaskana. Malo se bunio sa rastom( mislim da je zemlja bila prejaka) dva dana je zaostao al nedoknaduje dosta brzo

21.02 Presadio sam Candidu. muci je nesto, opet sam to prepisao prejakoj zemlji

Oporavak candide je krenuo tek nakon sto sam je krenuo hranit

23.02 presađen je Black Sugar

on isto ima problema ko i candida, Prvi listici zute i savijaju se,

24.02 SBG 18 dana starosti, topiran

25.02 Topiran prvi Alaskan, raste sa ogromnim listovima

dan,dva nakon topiranja izbacio je muda

držao sam ga jos nekoliko dana da bas izbaci muda da se jasnije vidi. nakon toga sam ga trzao ko sobnu biljku bez svezla i vode. Dva tjedna je tako prezivio

27.02 Presadio sam Alaskan zamjenskog u teglu od 6l

SBG dosta je rasla topirao sam je 5 dana nakon sto sam je prvi puta topirao( morao sam joj nekako zaustavit rast da bi se i alaskan stigo razvit u ljepu biljku) topirao sam joj samo 4 grane jos jednom, ostale sam ostavo

i nakon toga je dosta usporila s rastom, ko da nije bilo pomaka. i dalje sam joj pruza sve najbolje da bi bila u rangu sa ostalima,

sve biljke su dobile okvire da lakse baratam njima,

trebam predah. nastavljam kasnije😎😉

«1

Komentari

• FloFlo admin
    uređeno Travanj 14

Tehnika zvuči vrlo interesantno, ako sam pravilno shvatio, cilj je da se "suzbije" prebrzi streč biljkama, i da se sa tim dobije u ravnini, i sa istim tim i na debljini samih grana na istoj razini jednako, jer koliko vidim po slikama, svaka grana je iste debljine, jer inače prebrzi streč zna rezultirati duge grane, no sitne, pa posle, veži, i motaj špagama jel, ako griješim, ispravi me.. Budem svakako pratio, plagron zemlja nije loša, radi se o tome da je minimalno nađubrena, pa moraš od samog početka početi hraniti biljke, čak njihov batmix substrat nije toliko jak po mom mišljenju.. Što se strejnova tiče, držim fige strawberry banani i alaskan purpleu :D Kako god, sretno ti bilo.

• Upravo tako dobro si shvatio. hvala

ja sam se samo naslušao od ljudi da je plagron dobra zemlja, i sad kad sam probao nije bas tako , mozda zavisi i i od straina, al s guanom sam isto furao 4 straina i ni jedna se nije bunila, a sad je zemlja od početka prijala samo SBG..al ok. Nadam se da ce za sljedeci run, Klasman rasturit

Da nastavim...

02,03 topirao sam Candidu super je podnjela, Odlican razvoj nakon topa, raste bez problema

06.03 Toprao sam Black Sugar.dan 23.

od početka dosta čudan razvoj dosta je sporije raso, veliki internodni razmak a grančice sa strane su isle puževim koracima. Imao je u jednom trenutku znakove ko da mu fali kalcija, to sam rijesio sa Micro-m od AN ostalo mi je od proslog grova PH perfect micro, u sastavu ima dosta kalcija i magnezija pa sam složio otopinu pola litre vode i 1 ml tog Micra i spricao po biljci. dalje se nije sirio taj nedostatak

jedna grančica je Četverolist.

08.03 alaskan topiran. ne razvija se bas nesto dobro.... sav je neki spigan, jako sporog rasta. nesto mu se ne sviđa

Dalje je sve teklo super. Biljke hranim pri svakom zaljevanju.

Strawberry Banana Grape

Candida CD1: odlično napreduje. sve više sam siguran da sam je zamjenio kod kiljanja sa B.S. listovi sve vise indikasti pokazuje se da ce biti neki indica feno. Ali to ču najbolje znat kad zavrsi

Black Sugar. nakon onog nekog deficita ide kako treba, jos tjedan dana pa ce kretat Mosqutonet.

ekipi je ovdje zadnji tjedan vege

23.03. flip

cure su se ljepo rasirile bacam ih na 12/12 i spremne su za mrežu

alaskan purple

Black Sugar

onaj četverolist je na jednoj nodi sraso zajedno s drugim listom

Candida

Strawberry banana Grape

24.03

MOSQUITONETTECH Započet

Za taj dio treninga trebao sam napravit neki okvir da bi mi drzo mrežu. Za okvir sam koristio mlade agcije koje su bile ravnije, to drvo je dosta cvrsto a lagano. Fino sam ih ogulio i osusio. ZA spajanje sam koristo Žicu za armiranje i to na nacin da sam na spojevima izbusio tanku rupicu provukoa žicu i svezao. Za instaliranje mreze u box koristio sam istu žicu samo plastificiranu

i evo ga mreža postavljena

bilje uziva u AN proizvodima i super prihvačaju mrežu. cilj je da se svi vrhovi izvuku u neku ravninu.

02.04 SKIDANJE MREŽE

bilje hranim u svakom zaljevanju neke piju po 3l neke po 4.

ovaj trening bi bolje došao do izražaja da je samo 1 strain u igri( to ču radit u sljedečem indoru, a mozda i u autu probam nesto takvo.)

Ovih 10 dana kako je bilje bilo pod mrežom sam besposličario. Nije bilo svakodnevnog dizanja svjetla ko do sad,

odlično su se izravnale, jedino Alaskan on je krenuo rasti ko lud najviše je bio zapet pod mrezom, ali mu je svih 12 vrhova u nekoj ravnini

ove slike su prije skidanja mreze. trenutno ne mogu nač slika sa skidanja mreze, to cu objavit kad nadem di sam to zatrpo

• 07.04 Pao je Lolipop.

Bilje uživa u svakom pogledu, nakon lolipopa se odlično oporavljaju jedu i piju 2 puta tjedno.

SBG je krenula s trihomima a pocele su je i ostale sljedit.

Black Sugar

Candida CD1

odličan napredak, najljepše je pravnala vrhve. daj pit daj jest i pusti me da rastem hehehe

Alaskan Purple

I sve zajedno

• slučajno obrisah sliku i sad mi je nije dalo objavit vise

eto ni sad ne zeli

• kasnije ču probat ponovo sa updateom od danasnjeg dan

• Zanimljiva tehnika, ima kakvih problema zbog plesni ili opekotina od svjetla? Plesan, zbog lošeg prolaska zraka. Opekotine, zato što so listovi na mjestu, se ne mrdaju od ventilatora. Jesi po tom pitanju, primjetio koje probleme.

• Nikakvih problema nije bilo po liscu jer opet ima dovoljno zraka ispod mreze. Biljke su stvarno uzivale. I najvaznije mi je bilo da ih dobijem u ravninu. Sto sam i postigao.

Upravo sam ih rotirao po boxu pa cu okacit po koju sliku

Alaskan Purple

Candida CD1

Black Sugar

Strawberry Banana Grape

Malko su izokrenute slike nisam ih bas uredio

Sign In or Register to comment.