Organska gnojiva

HHermicHHermic moderator
edited March 2019 in Đubriva

Otvaram temu znaci slika I objasnjenje gnojiva te zasto bas to a ne neko slicno... Ima jako puno domacim organic gnojiva koja nisu toliko ili uopce poznata grower ima... Moje misljenje je da ipak nije sve u AN ili Hesi te slicno... Znaci udaram jako na prvu te Otvaram sa cudom...

Slavol - Agrounik

Bio Plantela Vrt

Ubaciti cu od takvih firmi kao Unichem, Homeogarden ili Agrounik sve njihove proizvode I palete... Biti ce cudenja... Nebiste vjerovali ako vec nevjerujete.. Heheh he...

Comments

• Ja nikada nisam bio pristaš fensi gnojiva, domače je vrh šta trebaš i onda to šta pišeš. Uredio sam post tvoj.

• HHermicHHermic moderator

Hvala ti @Cili.... Ima takvih more proizvoda... Samo da vremena malo uhvatim...

• Gledam dnevnik od kolege @Radioaktivni, koji koristi Home garden uz diy rasvjetu, ima biljke, koje su u istom rangu, kao moje na Advanced nutrients!

Ja koristim organska, poput Iguane bloom, Nirvane, Carbo-load itd. Kada sam počinjao, svaki odlazak u grow shop, neka akcija. Kupio sam Piranhu, Vodoojuice i Tarantulu za 50% cijene, neke proizvode sam dobio sa popustom... Jednostavno, ljudi su shvatili, da ne gledaji firmu, nego NPK, bakterije i ubaci neke šečere(melasa) i rezultati su vidljivi!

Ja sam voljan oribat, sve. Ali imam još svega, po litru, jer sam se obskrbio na tim akcijama. Iguanu sam platio 1L.100kn,šta za litru blooma, nije puno. Pogotovo, jer je Iguana organska!

Zanima me, pošto kruta, organska gnojiva, itpuštaju polako. Kako je sa organskim, tekučim gnojivom?

Dali se ono zadržava duže u zemlji ili isto kao kemijsko?

• vladomar420vladomar420 admin
    edited December 2019

Da, da @Stanley imaju paletu svega i svačeg.Fakat pristojna cijena produkata. JA sam koristil njihovu organsku simbiozu ili ti mikorizu. Njihove proizvode koristi još jedan kolega i biljoze su mu vrh, jel@hermic

??

• StanleyStanley član
    edited December 2019

Vjerujem, da organsko gnojivo daje bolju kvalitetu, a to je ono šta ja hoču!

Meni netreba napumpan vrh,ne idem na količinu, pa ni ne trpam puno biljaka, a Biotabse moram uzet, jer zaboravim zalit na vrijeme, veči box, pa biljke pate! A uz autopotove, najbolje ide organik!

Sad još ovaj grow ču morat potrošit gnojiva, pa kupujem za sljedeći!

Jer ja, ako odem u grow shop i krenem, ne izlazim do fajrunta:)

• Šta bi trebao od gnojiva za komposni čaj, a da izgura cijelu vegetaciju?

Ima neko mišljenje za organsko gnojivo sa slike

Čovjek je bio tako sretan, kada mi je ovo poklonio, da moram barem kao čaj, koristit:)

Uglavnom, ima NPK, kalcij, magnezij i dodatne mikro elemente!

Imam pumpu za akvarij i radio bi čaj. Dali da umješam u zemlju, ali onda bi trebao neku light zemlju????

• FloFlo admin

Ostavio sam u svojoj temi za kompostni čaj u prvom postu sliku sviju minerala koji se mogu upotrebiti,

uz to pročitaj i ovaj članak (desni klik na stranici i prevedi si na svoj jezik)

Eo ti inače slika sa kojom se ja služim, laborska grafika, inače baci oko na "Function in plant", tako da ćeš vidjeti da jedno ne ide bez drugog, i svaka hranjiva tvar je bitna za drugu da ne bi došlo do deficita:

Mislim da ima na jednom našem domaćem grow šopu kupiti biljnih čajeva za pravljenje kompostnih čajeva, za vegu si uzmi koprivu..

Za cvatnju možeš mixati pepel od palmi i guano..

p.s

.. uz to je bitno napomenuti da isto moraš koristiti bakterije (trichodermu/mykorhizu), i veoma kvalitetan substrat..

Ako kontaš sam mixati, onda si kupi biobizz light mix..

Ako ne želiš mixati ništa u substrat, a uz to samo malo "boostat" razvoj biljke sa čajevima, onda guanokalong zemlja, ona ti je nešto jače od "all mix" varijante..

Sign In or Register to comment.