Zeus 308xt i Purple dream

Pozdrav!

Relativno sam novi, ali neki me znaju kao Stanca!

Ovako

Biljke su :Purple kuš-Kannabia seeds

Royal gorila - RQS

Deep cheese - Dinafem

Liberty haze - Barneys farm

Box:Pitate box 100×100×200

Oprema:Duck ventilator 140m³/h kao ispuh, nekoliko pc ventilatora, ph metar, ec metar i sve sl.stvarčice...

Svjetlo:2×Zeus 308xt, 2 alustripa od po 96 samsungovih lm301b ledica. 400w realnih, sve zajedno.

Gnojivo:Advanced nutrients a

Biljke su več u početku cvata, ali pošto imam sve slike, krenut ču od početka.

Slabo se služim ovim forumom, pa sam stavio krivo sliku, ali to je Purple kus :)

Kao šta sam napomenuo, krečemo u 3,4 tjednu vegetacije.

Purple kus i Royal gorila

Kupio sam drugi šator i ormare, poslao u penziju. Taman su poslužili za vegetaciju!

Ljevo je Purple kuš, a desno Royal gorila.

Ovdje su na TNTu i B-52+ za korjen Vodoojuice, Piranha i Tarantulu. Poznati AN mix:)

Evo i moga favorita Liberty haze! Ista klopa za sve!

Onda Deep cheese

On je jedini klon i u vegetaciji je održavan cca 3 mjeseca. Oni koji me znaju, znaju da volim duge šetnje, ne sorry krivi sajt:) volim duge vegetacije, pa uzimam klonove i održavam ih, tako ih rotiram i najbolju genetiku, ostavljam. Doči če i dan, kada ču ih križat, ali još sam ja daleko iza toga!

Evo nam i boxa, kažem, malo sam novi, pa još učim, ali sviđa mi se dizajn foruma!

Svaka pomoč je dobro došla.

Da ne duplam post:

Kako je došao box, sklopio ga i stavio biljke ispod Zeusa, koji na sebi ima 2 alustripa ima 192 Samsung lm301b ledice! Stavljao sam ih, jer je Zeus 3500k,a stripovi bez konektora(moraju se lemit), ima i od 2700k,a biljka u cvatu voli malo više crvene!

To je ovako izgledalo!

Royal gorilla i Purple kus su 2 tjedna prije prebačena na 12/12,jer se tako potrefilo. Htio sam, da se Liberty haze, malo bolje razvije, ali sve je kako treba!

Na slici su u tranziciji i dobijaju B-52 koji ima NPK 2-1-4 i vole ga biljke u tranziciji uz cal/mag. To su dobile prvi tjedan tranzicije, drugi tjedan, sam promjenio sa vege na bloom, gnojiva.

Dobile su Iguanu bloom ½ doze, Nirvanu full dozu i Carboload. Kada su P. K i R. G ušle u cvat, početkom 3.tjedna tranzicije, dao sam im pune doze Iguana bloom, Nirvane(koristim ju kroz cijeli cvat), isto kao i Carboload, kojeg biljke obožavaju!

Sljedeci put, dolazi još jedan Zeus i malo sam promjenio raspored svjetla!

Ovo je podstava, koja ide do kraja, mada sam uzeo još 2 Zeusa i nešto stripova, ali ima vremena za to...

Oprostite, što dnevnik nije od početka, ali takve su okolnosti.

«13

Comments

• Idemo dalje ili idem dalje, solo sam na forumu :)

Purple kus u 2.tjednu cvata.

Klopa:Iguana bloom, Nirvana, Carbo-load i za korjen je zadnji put dobila Piranhu, Vodoojuice i Tarantulu!

Malo sam ubrzao i tu je Royal gorila, koje je isto kao i Purple kus, 2.tjedan cvata!

Ovaj put sam, krenuo sa bloomom i Nirvanom, več početkom drugog tjedna, tranzicije. Sada uvodim Big bud, kada se vrhovi krenu formirat i to super djeluje!

Carboload dajem sa svakim boosterom ili bloomom. Kada dajem čistu vodu, onda dam p. Zyme. Imam od Plagrona P. Zyme i pokazao se ok, ništa extra, da bi skužio ili da je bolji od nekih drugih enzima!

Zeusi su na max i stripovi, isto tako!

Znači 2×140w+120w=400w roka

Zeus na 3.5A se zagrije na 55-58°,ovisi dali puše ventilator prema njemu, onda uopće ne grije. Zato imam podno grijanje, kada je svjetlo ugašeno!

Liberty haze - gore, desno

Deep cheese - naprijed

Dva tjedna su za ove dvije i uške su u 1.tjedan cvata!

Klopaju isto, kao i prijateljice!

• Opet gužva:)

Neka, evo malo slika

Moj favorit Liberty haze, digao brk, paše mu svjetlo!

• Biljke ti jedu malu djecu, scena dobro izgledaju, a i vidi se da im ne fali lumena, zeus rastura, keep it up

• Hvala!

Iz ormara sam ih prebacio u šator, pa su niskoga rasta. Ali, pune se, fino!

Uz 2 Zeusa na jednog sam zakačio 2 alustripa iz Led-techa. Samsungove lm301b ledica 96komada jedan strip

Sa ovim LCM 60 driverima!

U 120ki idu 4 komada

Evo, prvi grow ispod 2 Zeusa i HLG 100v2

Moj favorit Liberty haze

Proljeće u boxu:)

Tako, da su Zeusi, taman!

Stavljam stripove, jer su 2700k,a Zeus 3500k,a foto biljke vole tu crvenu, ali board sa hyper red ledicama je 150€.

Evo, jedna friška od tekućeg growa!

• Veoma dobro izgledaju, kapa dole

• Učio sam od najboljih, pa su ih banirali:)

Kad sam vidio od d@nia one tornjeve, naručio šator, nacjepao ormar i uzeo, po meni kvalitetna svjetla!

Liberty haze se strechao, najviše. B-52 sam uveo u 1.tjedan tranzicije sa cal/magom. B-52 ima NPK 2-1-4 ima i huminskih kiselina, uglavnom odlično su biljke odreagirale.

2.tjedan tranzicije uvodim Iguanu bloom ½ doze+Nirvana i Carboload. Tako, biljka uđe u cvat i praktički joj je u zemlji sve šta treba, da formira vrhove.

Royal gorilla i Purple kus su dobile Big bud, jer su 2 tjedna ispred Liberty hazea i Deep cheesea. Njega dajem, ovisno o duljini cvata, ali od 2.do 4,5 tjedna, tada zamjenim Big bud sa Overdriveom, kojeg dam 1 ili 2 puta i onda voda do kraja!

Pošto su sve oko 8,9 tjedana cvata. Jedino gorila ima više Sative i nju uzgajam več 6. grow! Svaki je put drugačija. Trebali su je nazvat"Kinder jaje"

Za sada je to sve!

Svi moji dnevnici, slike i sl.stvari možete nači ovdje!

Ovo su stripovi, isto iz Led-techa. Ovi bez konektora, dolaze i u 2700k.

4 stripa na 2 drivera, zamjene 2 Zeusa!

Trenutno mi se suše biljke, ali čim završe ide novi setup u 120ku. HLG ide van, ostaju 2 Zeusa u profilu i uz njih 4 stripa ili po metar(192 diode) sa svake strane

Ovako če ići! Znači, Zeusi na sredini i na njih sa plexiglassom spojeni, po 2 stripa na heatsincu sa svake strane, tako da pokrije, cijeli prostor!

To ču sve oslikat, kako spajam i ubacim, ovdje!

• Imam pitanje u vezi mjerenja vlage u boxu!

Gdje ju je najbolje mjerit, pošto se za stranice, nekada zna primit, tu pokazuje previše! Sada sam stavio senzore na biljke i vlaga je oko 60%,ali u boxu je vjetar!?

Imam ove ventilatore i nekako mi je ovaj, duguljasti, najbolji!

E, sad pitanje, jel bolje da je iznad bordova ili ispod? Znam, da je bolje ispod, ali imam ventilatore za biljke. Ovaj duguljast,i mi podigne temperaturu na 26-27°,inače padne ispod 25°,pa biljke dobe pigment, što meni ne smeta, ali....

Ipak su dva pitanja :)

Uglavnom, nekako mi se draže posavjetovat sa vama, nego listat. Čitam ja, nisam ljen, ali treba iskustva.

I da, box je u sobi sa podnim grijanjem uz radijator. Imam i pomočnu grijalicu od 2kW koju upalim na timer po noči, da su temperature 20°-21°,jer se grijanje gasi po noči!

Kada se upale svjetla, gasi se grijalica i nakon sat vremena, pali se grijanje u kuči. Što su temperature vani niže, grijanje dulje radi. Narihtano je na 19° do 22°

Temperature u boxu, gornja, odmah ispod borda, srednja kod krošnje i donja u sobi! Srednja mi je najbitnija.

U ispuh sam stavio duck ventilator (140m³/h) i iznad bordova. Dolje je pasivan upuh sa najlonkom preko rupe, ali čistim sobu, nema mušice:)

Malo sam razbacao, jer se privikavam na sajt, ali s vremenom vidim, da je dosta slična ostalim forumima!

• Hvala vladomar!

Jučer sam imao borbu sa vlagom, nikako ispod 70%,da padne, ali zagrijao sam sobu prejako i tako si sam stvorio problem, kojeg u biti i nema, jer ovisi o mjestu gdje je box. Znači, zalio sam biljke i uz podno grijanje, opalio i sobno na 23°c.. Čim se temperatura spustila na 20°, spustila se i vlaga!

Mada gledam turbine(filter mi u ovoj sobi netreba) bagatela. Pogotovo oni iz kine... Hempatija ima ove Quietline, tutnem ga u cijev fi 100.ovaj duck ventilator je ok, ali izgleda, da je dobro imat, nešto u rezervi!

Sign In or Register to comment.