Problemi tokom uzgoja

2»

Comments

• Molim vas samo da se držite smjernica iz prvog posta u budućnosti, isto tako ako imate deficite na biljkama, bilo bi pametno napisati 2 gnjojenja unazad, uz to link ka dnevniku, da se može utočiti kako i šta, uz to širu diskusiju držite u svojim dnevnicima, ljep poz..

p.s

Biljke ti okay izgledaju @balkanvolim, i sasvim je normalno da biljka odbacuje donje listove, po mom skromnom mišljenju jedina mana ti je što nemaš dovoljno jaku rasvjetu, ako se ne varam vidio sam 250w hps da koristiš, a za taj prostor je to vrlo malo, jedino ako nisi apgrejdo rasvjetu a ja nisam vidio do sada, inače tako biljke kod mene izgledaju kada ih zasadim iza kuće gdje nemaju dovoljno sunca preko dana, pa ostanu skromne sa listnom masom i izduže se tako.. I jedan prijedlog sa moje strane, ni najbolja rasvjeta i najbolje đubrivo ti neće biti od pomoći budeš li u budućnosti koristio random domaće sjeme, kvalitetan uzgoj uvijek počinje od kvalitetne genetike, tako da ti od srca predlažem da si za idući grow zbaviš kakvo kvalitetno sjeme, jer iz domaćeg random sjemena nećeš nikada izvući punu potenciju, a ni dim nije nešto da budemo iskreni.. Može se desiti, tj potrefiti kod random sjemena "domaćice" da biljka ispadne dobra, ali to su veoma rijetki slučajevi, i to se desi samo kod outdoor uzgojenog brandiranog sjemena (primjer, neko uzgoji 10 biljaka dinafem sjemena u outu) pa od te vutre takve te zapadne slučajno sjeme.. A ovo kod tebe mi izgleda kao albanska vuja, ja to zovem pakistan genetika :) (no nije ni ona loša) sva ova današnja cali genetika popularna iz usa, potječe iz 70-80tih godina, gdje su ljudi iz Humboldt countya zbavili iz pakistana upravo takve te genetike, pa danas smo tu gdje jesmo kroz breeding..

Inače ako voliš regularno bilje saditi, a ganjaš kvalitetnu genetiku, preporučio bi ti da pogledaš profil jednog mog prijatelja iz Austrije, on je inače veoma dobar brider, https://en.seedfinder.eu/database/breeder/Illo_Seeds/

Ljep pozdrav, FLo

• HVALA flo na odgovoru.ne koristim više rasvjetu HiD(250w/HPS),nego sam pre mesec I pol šaltao na led COB ove.imam DIY homemade okvir 450,mm*450mm(nekdje 35-40cm razmaka među cobova-po matematiki),chipovi su Cittizen cluO48,1212,4*50w(COB),3500K boje.. driverom jih gonim MW(meanwell) driver,HLG 185H-C1050A ,i da kažem,po MOM 1.OM grow-anju,(13dana bile, njih 7,pod hpsOsram žarulju,250w,2000K,32.000 lumena,i to u cool-tube-u,125*300mm(samo je žarulja veličině 30+cm..)u právu si FLO,premalo za box80*80, možda za 50-60*60..?ko bi sad o tome.. ja sam MOM DIY projekt-om,prezadovoljan!!!Idu u 65dan h kraju,tak dá,evo slike

Temperatura I vlaga:26,4C,43%vlage

BY balkanvolim ✌️

Sign In or Register to comment.