Problemi tokom uzgoja

FloFlo admin
edited March 2019 in Pitanja (FAQ)

Ukoliko imate probleme u toku uzgoja, deficite itd, postavite vaš report ovdje, no držite se ovih smjernica:

Sorta:

Veličina biljke:

Veličina posuda (L):

Površina prostora (m²):

Medium (kod zemlje npr ime proizvoda napisati, N-P-K):

Trajanje vegitacije:

Trajanje cvatnje:

Trenutni dan (vegi ili cvatnja):

Đubrivo (Koji proizvođač, koliko često i koliko gnjojite?, N-P-K):

Rasvjeta (Watt i udaljenost):

PH/EC (ukoliko koristite):

Vlaga (RLF):

Temperatura:

Koliko često zalivate i sa kojom količinom:

Tretmani protiv štetočina (koliko često i s čim):

Ostale informacije (npr. vrijeme od posljednjeg presađivanja, ukupan broj biljaka na kojem prostoru itd.):

Slike (pazite na kvalitet):

«1

Comments

• Primjer

previše K (Potassium, Kalij)

• Baš imam problem, ubiti nije problem! Biljke super napreduju, ali sam ih filao sa Nirvanom, Iguanom i ubacio Big bud i dobio pec...

• StanleyStanley član
    edited December 2019

Biljke su počele dobijat žutu boju!

Zemlja je atami light mix

Svjetlo quantum boardovi 400w

M² prostor

Dobijale u cvatu, Iguana bloom juice, Nirvanu, Carbo-load i big bud.

Dao sam im jučer TNT, jer sam prvo mislio, da je previše kalija, ali kako sam dao TNT(dušik), danas mi izgledaju ok. Ubiti, nejde na lošije!

Ovi žuti listovi sastrane, bili su uz stranice boxa!

Svako 3.zaljevanje dobiju vodu sa p. Zyme

I dajem cal/mag od atamia. Čisti koncetrat!

• Ne napisa koji dan cvatnje, a i pred kraj cvatnje je sasvim normalno da listovi požute..

Inače ako koristiš Advanced Nutrients -> https://www.advancednutrients.com/nutrient-calculator/

• StanleyStanley član
    edited December 2019

Sve je ok! Filao sam ih Iguanom, Nirvanom i Big budom, pa je malo pecnuta!

Dvije su u 4.tjednu cvata, ulaze u 5.

A,druge dvije su dva tjedna iza! Iz dva ormara, sam ih stavio u šator!

Začudilo me, da je Gorila počela tako rano i izbacila je plavo-crnu boju. Prošli put je bila full smeđa. Grow prije toga, isto drugačija!

Edit:

Stanje je odlično! To su biljke lagano reagirale na prejako gnojenje!

• Bok društvo moje!imam pitanje,vezano už ovaj moj zadnji grow,juče bio jih hranio,kapnicom(kiševnicom sa đubrivomPh/5.5-6.00),đubriva:

(Root-juice od BB,(Hesi-jev,startér-kit)(Phosphor Plus,TNT-om,BloomComplex),

booster cvata-Hesi,Urban Jungle (koncentr.Alga))...i jedan od "topova",dobio smeđe liste (foto1),a u ostalom,svih7,jest prilično zadovoljnijih:

Foto 2...pozz ✌️ ekipi,ak ko zna, čime sam pretero,neka slobodno kaže.aj

Jedva se čeka,da SAZRI!! jaooo,al krenule su dobro.prvi mi je put sa LEDom

I ok mi reaguje na moje" podhvate"(trening,hrana,muzika?)čujemo SE,bok

• StanleyStanley član
    edited December 2019

Hebemu kolegs, imaš sve profi, a zaljevaš s kišnicom?

Meni se čine ok!

Jel netko upotrebljava, pumpu za zrak? Za obogačivanje, vode, kisikom?

Ovako!

Sat, dva prije zaljevanja, upalim pumpu. To sam uzeo dvije za komposni čaj, ali tek sljedeči grow, ide organik, koliko uspijem!

Probao bi vegetaciju bez TNTa, ali to čemo u drugoj temi!

• Bok kolega(Stanley)!;

I ja koristim pumpu za zračenje vode(obogačivanje)-dodavanje kisika u vodu,ima više funkcija

*vodu obogati sa kisikom,

*ako radiš-organic-,a,i,sa Compost-tea (om),kisik u vodi napravi reakciju(pravi i odlični uslovi),da se stvaraju bakterije,koje reagiraju na kisik,itd..mada kišnica mi je osnova,jer je manje kiselija od vode iz pipe(+nema klora,te ostalih kemikalija..).

u našem "vodohramu",puštaju u gradski (seoski) vodovod,vodu pH 8.00manje više,jednom izmerio pH vrednost 8.5.

Istina ,kad dodam(o) (gnojiva,boostere),pH pada,(a može I porastit primjerom dodavanja, raznih aditiva );u dosta slučajeva snizim pH (kad koristim kišnicu),I do 5.0,5.5.Puno sam zahvalan Nebu,kojemu se nadam,da če mi, (Nama), služiti još mnogo godina!!

✌️by balkanvolim

• Pozdravljeni Svi forumaši!!

Eto,dan 59života,4nedelja cvatnje,neke,koji dan manje..slika1,imam probléma SA boju na list(u-ima),pa me zanima (Stanley),dali zna(š),li oko,što sam pretero sa ďubrenjem, ili je nešto skroz drugo (to je na biljozi #7,slika:

Eto,ako zna ko savjet da dadne, hvala mu(Vam),puno!!

✌️by balkanvolim

• Ako je u 4.tjednu cvata, onda je normalno, da donji listovi postaju žuti!

Malo je pecnuta... To vidiš na samim krajevima listova i moji su uvijek skoro na rubu!

Dva zaljevanja vodom i enzimima(p. Zyme), da ti očisti zemlju i bit če sve ok.

Kada malo pregnojiš, sljedeča dva zaljevanja daš vodu ili ako si u mogućnosti, napraviš lagani flush. Ali za ove na slici nije problem

Ove su ušle u 6.tjedan i sa donjih listova, žutilo pređe na sve fun listove!

To biljka vuče hranu iz sebe i polako završava...

Najgore od svega, šta se deficit i ove normalne stvari, manifestiraju jako slično i lako se prevarit. Zato je bitno, da znaš barem od prilike, šta si davao od hrane i aditiva. Ja si zapisujem, šta sam kojoj, dao,jer iskreno, zaboravim pa našopam, bezveze!

Sign In or Register to comment.